Duży Jerzy chyżo na wieczerzę bieży

Całe gospodarstwo Dużego Jerzego powstało dla Mistrza Małej Formy Stolarskiej i jego Córki, w ramach podziękowań za narty, na których jeździ nie tylko Jerzy ale i cała pozostała armia moich bałwanków.
Przy tej pracy wyszły na wierzch sadystyczne skłonności moje i mojej siostry. Jakoś tak niechcący wygadałyśmy się, że przygotowywana jest niespodzianka (tzn. moja siostra wygadała koleżance) i jak już się wydało to zaczęłyśmy dziewczynę dręczyć. Podsyłałyśmy jej zdjęcia dokumentujące postęp prac, ale takie, żeby za nic nie mogła się domyślić co to będzie. Przed samym przekazaniem gotowej pracy wysłałyśmy zdjęcie całości ale pocięte na kawałki. A ona biedna wydrukowała te kawałki i poskładała te puzzle z chusteczką w ręce i termometrem pod pachą, bo właśnie się pochorowała :-) Trochę się nam wtedy głupio zrobiło :-)

Chatkę Jerzego zgłaszam na konkurs "Zimowa Chatka" w Akademii Nicnierobienia.

Uwaga: gospodarstwo duże to i zdjęć dużo:


U Jerzego gospodarstwo duże ale i nowoczesne, z elektrycznością :-)

Komentarze

 1. Absolutnie urocze!!! Ilość detali, zgarnie wszystkie, światło!!!! Ależ piękna robota!!! :) Dziękuję za udział w konkursie - dzięki temu tu trafiłam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby osoby komentujące mogły umieszczać zdjęcia to ja dodałabym to przedstawiające nasz domowy świąteczny kącik z choinką po jednej stronie i zimową chatką po drugiej :)  Domek już drugie święta stoi u nas na honorowym miejscu i wzbudza podziw i zainteresowanie u wszystkich odwiedzających.
  Jeżeli mój tata jest Mistrzem Małej Formy Stolarskiej to Ty bez wątpienia jesteś Mistrzynią Małej i Średniej Formy Rękodzielniczej :) Pozdrawiamy z Poznania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje za odwiedziny ! Ja rownież pozdrawiam !!

   Usuń
 3. Wyobraźnia ludzka nie zna granic! Toż tu całą historię można stworzyć na podstawie tego dzieła. Moje serce skradł kot i... miotła! Co za rozmach! Gratuluję pomysłu i wykonania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać ogrom pracy, a wszystko wykonane z taką dokładnością! Świetnie się prezentuje :)
  Wszystkiego dobrego w nowym roku!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite!!! A zdjęcia przypaminają kadr z filmu animowanego :-) Po prostu bajka!!! Pozdrawiam. monkwa

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczęka mi opadła i obawiam się, że do pojutrza się podniesie, a powinna bo będzie mi potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 7. jaaaacie, ileż roboty. a ten bałwanek jest absolutnie rozczulający!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłe słowa :-)